Nasıl YapılırUncategorized

YouTube Resmi Sanatçı Rozeti Nasıl Alınır?

YouTube artık müzik üreten tüm üyelerine resmi sanatçı rozeti vermeye başladı. Sizde gerçekten müzik üreticisi iseniz bu rozeti kanalınız için ala bilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit işlemler ama oldukça emek sarf etmeniz gerekecektir.

YouTube artık müzik içeriği üreten üyelerine özel ” Resmi Sanatçı Rozeti ” vermeye başladı. Artık müzik üreten kanallar bu rozete sahip ola bilirler. Bazı detayları yaparak sizlerde bu rozet sahibi ola bilirsiniz. Şimdi tüm adımlarıyla nasıl Resmi Sanatçı Rozeti sahibi olunur onu anlatacağız.

YouTube kanalınız tüm herşeyi ile hazır olmalıdır. Bunlar : kanal logonuz, banner resminiz, kanalınızın açıklama kısmı, iletişim adresleriniz, sosyal media bağlantılarınızdır. Bunları yaparken dikkat etmeniz gereken şey yapacağınız içeriklerin kimsede olmaması. Logonuz banneriniz ve açıklama kısmınız kimsede olmadığı gibi olmalı. Bunları kendi kafanıza göre ayarlarsanız sıkıntınız olmaz.

Kendinize özel müziğiniz olmalıdır. Siz YouTube üzerinden Resmi Sanatçı Rozeti alacaksanız kendinize özel müziğinizin olması şarttır. Bu müzik notları olsun melodisi olsun sözler ve diğer tüm içeriklerin sahibinin siz olmanız gerekiyor. Müzikleriniz varsa onları video halinde ve YouTube yükleyin. YouTube”da yayınladıktan sonra diğer müzik platforumlarında yayınlamanız gerekiyor. Örnek olarak Spotify.

Müzik ve Videolarınızı yayınlayınca mutlaka bunlara dikkat edin :

  1. Kalite önemlidir. Videolarınızın ve müziklerinizin kalitesi çok önemlidir. Videonuz en az 1080P değerinde olmalıdır ve YouTube”a yüklenmelidir. Müzik ise dip ses içermemelidir. Dip ses – anlaşılmayan cızırtılar ve ses sorunları demektir. Bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.
  2. İçeriklerin sahibinin siz olması önemlidir. İçeriklerin sahibi gerçekten siz olmalısınız. Bunu üst kısımda da söyledik ve buradan daha geniş açıklıyoruz. Öncelikle müziğinizin sözleri size ait olmalıdır ve beat kısmının sahibide siz olmalısınız. Başkalarının müziklerinden {“type”:”block”,”srcIndex”:1,”srcClientId”:”7b82c3f6-5bd1-4573-8bd8-6bbbff8a0dfb”,”srcRootClientId”:””}sesleri çıkararak oraya kendi sözlerinizi eklerseniz maalesef onay verilmeyecektir.
  3. Müzik sayınız en az 3 olmalıdır. Yayınını yapacağınız medialarda müzik sayınız en az 3 olmalıdır. Sadece 1 müzik ile onay almanız çok zordur. Bundan dolayı kanalınıza en az özgür 3 adet parçanızı yayımlayın ve sonrasında rozet için onaya başvuru yapın.

Verilecek bu rozet hakkında detaylı açıklamanı YouTube kendisi bile yayınlamış. Söylemelere göre müzik içeriği üreten kullanıcılar onay rozeti almaları yerine sanatçı rozeti ile tanınırsa üyeler sanatçılarını daha hızlı ulaşır. Abone sayısı önemli değildir. Sadece özgür içerik üreterek bu rozete sahip ola bilirler.

YouTube Sanatçı Rozeti Hakkında Açıklama

Etiketler
Daha Fazla Göster

Melih Akdoğan

2010 yılından bu güne kadar sosyal media üzerinde çalışıyorum. Genellikle içerik editörü işlerini yapıyorum ve 2020 yılından Helpci Adam sitesi üzerinden makale yazarlığı yapmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı