Nasıl YapılırSorunlar ve ÇözümleriTeknoloji

Telefon Şarj Süresini Arttırma Yolları

Günümüzde en büyük problemlerden biride cihazlarımızın şarjının oldukça hızlı bitmesidir. Bu makalemizde sizlere birkaç öneride bulunacağım ve bunları yaptığınız taktirde cihazınızın şarjı biraz daha uzun süre dayanacaktır. Önerilerimizden önce lütfen telefon şarj süresini arttırma konumuzu diğer arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayınız.

1. Ekran Parlaklığı – Şarjımızın yüzde ellisini bu işlem harcıyor. Telefonunuzun ekran parlaklığını düşürün, bu hem sizin salıklığınız hemde şarj süreniz için iyi olucaktır. Sağlık konusunda ekrandan gelen ışık gözlerinizi cihaz bakımdan ise şarjınızı zarar verir. Bu durumların önüne geçmek için ekranınızı full değilde ortalamalarda ışığını ayarlayın. Ekran parlaklığınızı ayarlamak için telefonun üst kısmından parmağınızı aşağıya sürükleyiniz. Kayarak gelen menüden ışığı düşürün.

2. Gerekmediği sürece Wifi kapatın. Cihazlarımızın en önemli yeri bağlantıdır. Ama bazen bizim için bazı alanlarda bağlantının bir önemi kalmıyor. Örnek olarak kitap okuyorsanız veya seyahete gidiyorsanız var olan bir bağlantı ağınız yoksa wifi bağlantınızı kapatmanızı öneririz. Telefonda aşırı derecede şarjın bitmeside neden oluyor.

3. Batarya Enerjisini Açın – Tüm cihazlarda bulunan bir özelliktir. Şarjınızın ömrünü uzatır ve hızlı bitmesini önler. Ayarlar kısmından veya telefonun üst kısımda olan menüsünden şarj ve batarya enerjisini açarak bu işlemi yapa bilirsiniz. Açtıktan sonra sistem kendisi gereksiz olan işlemleri (arka plan işlemlerini ) otomatik olarak kapatır.

4. Ekran Kapanma Süresini 1 dakika olarak ayarlayın. Telefonunuz hareketsiz kaldığında sistem tarafından otomatik olarak ekranınız kapatılıyor. Bu işlemin ayarını kendiniz bile yapa bilirsiniz. Yani, telefonunuzun ekranı telefonunuz kaç dakika hareketsiz kaldıkda kapansın bunu kendiniz ayarlama şansınız oluyor. Telefonunuzun şarjının bitmesini istemiyorsanız bu işlemi 1 dakika olarak ayarlamınızı kesinlik öneriyoruz. Samsung, ve diğer modeller olsun fark etmez çünkü yapılacak işlem tüm android cihazları için geçerlidir. İos sistemlerinde işlem biraz daha farklı ola bilir ancak alanları aynıdır. Şimdi geçelim nasıl yapıldığına.

  • Telefonunuzdan ayarlar kısmına girin ve ekran bölümünü seçin. Ekran alanından ekran süresi kısmına tıklayarak ekranınızın süresini ayarlaya bilirsiniz. Ayarlama kısmında dikkat etmeniz gerekense hiç bir zaman kısmını seçmemeniz. Bu o, demek oluyor ki telefonunuzun ekranı siz kapatmadığınız sürece asla kapanmasın. Buda cihazımızın şarjının hızlı bitmesine neden oluyor.

Telefon Şarj Süresini Arttırma yollarından bazılarını sizlerle çözüm olarak sunduk. Konumuzu beğendinizse lütfen paylaşmağı ve diğer konularımızıda göz atmayı unutmayın. Teşekkürler

Daha Fazla Göster

Melih Akdoğan

2010 yılından bu güne kadar sosyal media üzerinde çalışıyorum. Genellikle içerik editörü işlerini yapıyorum ve 2020 yılından Helpci Adam sitesi üzerinden makale yazarlığı yapmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı