AndroidSorunlar ve Çözümleri

Android Telefonlarda Kasma Sorunu ve Çözümü

Android Telefonlarda Kasma Sorunu çoğu android telefon kullanıcılarının en büyük sıkıntısıdır. Bunun birkaç nedeni vardır ve bu nedenlere dikkat ederseniz telefonlarda yaşanan kasma sorununu çöze bilirsiniz. Şimdi sizlere bazı detaylı adımlar ile Android Telefonlarda Kasma sorununu nasıl çöze bilirsiniz onlardan bahsettik ve makalemizde yazdık.

Sisteminizin Güncel Olduğundan Emin Olun. Telefonlarınıza gelen güncellemeleri yapın. Eski sistem yüklü telefonlarda kasmalara yaşana bilir. Bundan dolayı telefonunuza gelen sistem güncellemelerini sık-sık kontrol edin ve güncelleyin. Otomatik güncelleme sisteminize gelmiyorsa bu işlemi el ile yapın.

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin. Sisteminiz içerisinde yer alan ama nadiren kullandığınız uygulamaları kaldırın. Dikkat etmeniz gereken sistem uygulamalarına dokunmamanız. Geride kalan tüm gereksiz programları kaldırmak hem telefonunuzu rahatlatır hemde size depo alanı kazandırır. Genellikle google servislerinden bazılarını kullanmıyoruz. Örnek olarak Google Anketler. Böyle programları kullanmadığınız sürece devre dışı bıraka bilirsiniz.

Android Telefonda Kasma Sorunu yaşaran en büyük problem kullanmadığınız uygulamalar olduğunu birdaha hatırlatalım. Gereksiz uygulamalardan kurtulmanızı öneririz

Temizlik Uygulamalarından Yardım Alın. Daha önce sizlere Android temizlik uygulama“larından bahsetmiştik. Listemizde birkaç güzel ve kullanışlı programlardan bahsettik. O, konumuzdan dilediğiniz uygulamanı indirerek kullana bilirsiniz. Böylece telefonlarınızda yaşadığınız problemleri geçire bilirsiniz. Uygulamaların hepsi ücretsizdir ve pro versiona ihtiyaç duyulmuyor.

APK dosyalarını silin. APK demek internet üzerinden .exe halinde indirilmiş dosyalar demektir. Bu uygulamaları kullanmak hem telefon için zararlı hemde kastırmaya başlıyor. Bundan dolayı telefonunuzda bulunan apk dosyalarını silin.

Önbellekleri temizleyin. Telefonunuzda olan önbellek verilerini temizleyin. Önbellek verilerini çöp dosya olarak düşüne bilirsiniz. Onları kaldırmak hem alanınızı artırıyor hemde telefonunuzda kasma sorununu giderir. Önbellek verilerini temizlemek içinse telefonunuzdan ayarlara oradanda uygulamalar kısmına tıklayın. Açılan bölümde telefonunuza yüklü olan programları görüceksiniz. İstediğiniz uygulamanın üzerine gelerek alt kısımda bulunan önbellek verilerini temizleyin butonuna tıklayın. Böylece telefonunuzda oluşan önbellek verileri hızlıca temizlenir.

Android Telefonda Kasma Sorunu genellikle önbellek ilede alakalı oluyor. Ondan dolayı dikkat etmeniz ve her gün temizlemenizi öneririz.

Fabrika ayarlarına geri dönün. Bu işlemin kısaca anlamı telefonunuzu sıfırlama demektir. Böylece telefonunuzda bulunan her şey silinir. Sonradan telefonunuzda küçük kurulum gerçekleştirirsiniz ve telefonunuz sıfırdan alınma gibi olur. Yapmanızı öneriyoruz ama yapmadan önce gerekli dosyalarınızı ve resimlerinizi yedeklemeniz şarttır.

Dikkat etmeniz gereken ve önemli olan kısım sizler için gerekli olan dosyaları yedeklemenizdir. Telefonunuzda özel resminiz veya dosyanız varsa lütfen yedekleme yapın ve sonrasında bu işlemi gerçekleştirin. Aksi halde geri dönüşüm bulunamaz.

Üst kısımda verilen tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzda azda olsa kasma sorununun gittiğini fark edeceksiniz. Eğer sorun halen devam ediyorsa telefonunuzun değiştirme vaktinin geldiği demektir. Eski nesil telefonlarda kasma sorunu çok fazla yaşanır. Bundan dolayı bütçenize uygun yeni nesil telefonlardan kullanmanızı öneririz. Yeni nesil telefonlar yeni sürüm ile geldiği için yaşanan sorunlarda çok fazla problem olmadığı taktirde, eski nesil telefonların sistemi eski sürüm kurulu olduğu için bu model telefonlarda güncel uygulamalar hızlıca kasmaktadır.

Kısa zaman içerisinde uygun fiyatlı güncel ve güzel telefon modellerini sizlere sunacağız. Bundan dolayı sitemize mail adresiniz ile abone ola bilirsiniz. Yayınlanan tüm içeriklerden anında ilk siz haberdar olun. Teşekkür ederiz! Bir sonrakı makalemize göz atmayı unutmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Melih Akdoğan

2010 yılından bu güne kadar sosyal media üzerinde çalışıyorum. Genellikle içerik editörü işlerini yapıyorum ve 2020 yılından Helpci Adam sitesi üzerinden makale yazarlığı yapmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı